(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Moto Guzzi 750cc (Nr 4891070)

Marka i model:

Moto Guzzi V7 Classic

Waga w kg (łączna):

182.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Malezja, Kuala Lumpur, Sentul

1 lis 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Redhill

1 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże tylko złudnie. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko 2, gdyż posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.