(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Moto Guzzi California (Nr 5634115)

Moto Guzzi California

Marka i model:

Moto Guzzi California

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1949.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Sycylia, Balestrate

14 sie 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Augsburg

14 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się na ogół ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - wszakże jedynie pozornie. Właściwie umocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie dwie, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.