Moto Guzzi California 1400 Custom x 1, BMW R1200GS x 1 (Nr 7322080)

Moto Guzzi California 1400 Custom x 1, BMW R1200GS x 1
Waga
Sztuk
Moto Guzzi California 1400 Custom
Długość
245 cm
321 kg
1
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
1
Łączna waga:
520 kg
Dystans
3597 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

Od 7 cze 2021 do 24 cze 2021

Adres i termin dostawy

Szwecja, Stockholms Län, Sztokholm

Od 1 lip 2021 do 8 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na dość trudne do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - chociaż tylko złudnie. Dobrze zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.