(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-24 08:17

Moto Guzzi V10 Centauro (Nr 2743432)

Moto Guzzi V10 Centauro

Marka i model:

Moto Guzzi V10 Centauro

Waga w kg (łączna):

230.00

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2126.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się dość ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże jedynie na pozór. Odpowiednio przymocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Rennes, 35000, Francja

Od 24 cze 2018 do 7 lip 2018

Adres i termin dostawy

Białystok, 15-001, Polska

Od 24 cze 2018 do 7 lip 2018