(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-25 21:47

Moto hyosung 125 (Nr 2751508)

Moto hyosung 125

Marka i model:

Hyosung gt comet 125

Waga w kg (łączna):

140.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2409.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się względnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże jedynie pozornie. Należycie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Las Palmas de Gran Canaria, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Barcelona, Hiszpania

Termin elastyczny