(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-26 11:13

Moto pit bike (Nr 2752528)

Marka i model:

Orion AGB30

Waga w kg (łączna):

100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 176.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak tylko złudnie. Bezbłędnie umocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie 2, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Paredes de Nava, 34300, Hiszpania

Od 26 maj 2018 do 27 maj 2018

Adres i termin dostawy

Moraleja del Vino, 49150, Hiszpania

28 maj 2018