(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Moto y coche (Nr 6455311)

Moto y coche

Marka i model:

Peugeot 406

Waga w kg (łączna):

1410

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 174.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Elche/elx

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.