(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

moto yamaha sr (Nr 6071267)

moto yamaha sr

Marka i model:

yamaha sr

Waga w kg (łączna):

130

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Meksyk, Michoacán, Morelia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, West Midlands, Birmingham

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się względnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - chociaż tylko na pozór. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.