(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Motoazada (Nr 6658523)

Marka i model:

Honda

Długość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

40

Budżet zlecenia [€]:

90

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 571.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Urduliz

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, El Vendrell

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz maszyn uprawnych niejednokrotnie jest przewozem o wielkich rozmiarach. Do maszyn rolniczych kwalifikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Duże pojazdy rolnicze są urządzeniami nienormatywnymi. Pojazdy te nie są uprawnione swobodnie jeździć po polskich trasach, ponieważ ich wielkość przewyższa możliwe gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak również w Unii Europejskiej. Trudność powodować może także napór osi pojazdów uprawnych, jaki przewyższa normy możliwe dla większej części tras.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych nierzadko stosuje się przyczepy rodzaju jumbo i tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów uprawnych mają odpowiednio przystosowanymi lawetami, jakie mogą być w stanie przewieźć ciągniki rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo mieć odpowiednie uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, gdy zestaw przekracza dozwolone standardy wymiarami lub ciężarem, wymagane będzie zdobycie specjalnego pozwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena przewozu urządzeń rolniczych

Koszt przewozu ciągnika rolniczego jest związana od wielkości, wagi i sprawności urządzenia. Na koszt przewozu wpływa także odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym czynnikiem może być dodatkowo czas przewozu.