(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-21 23:29

MOTOCICLETA

(Nr 2403068)
MOTOCICLETA

Marka i model:

Yamaha DT 125R

Waga w kg (łączna):

125.00

Budżet zlecenia [€]:

60

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 553.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na dosyć nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - wszakże jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, konieczne są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

    Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

     Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Santa Eulalia del Río, 07816, Hiszpania

Termin elastyczny