(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-12-29 11:17

Motocykl

(Nr 2246724)
Motocykl

Marka i model:

Husqvarna SM 125

Waga w kg (łączna):

100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1368.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na względnie nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

     Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Florencja, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wrocław, 40-203, Polska

Termin elastyczny