(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-12-31 13:00

Motocykl

(Nr 2248896)
Motocykl

Marka i model:

Simpson s51

Waga w kg (łączna):

80.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 775.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - wszakże tylko złudnie. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

     Można zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Konopki, 06-560, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wiedeń, Austria

Termin elastyczny