(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-01 15:25

motocykl

(Nr 2342216)
motocykl

Marka i model:

Suzuki Vstrom

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 587.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - chociaż tylko złudnie. Właściwie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na naczepie, konieczne będą 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie dwie, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Kłaj, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gorzów Wielkopolski, 19-300, Polska

Termin elastyczny