(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-01 05:46

motocykl (Nr 2648968)

Marka i model:

Honda vfr 800

Waga w kg (łączna):

280.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 620.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na ogólnie nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko na pozór. Właściwie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Möser, 39291, Niemcy

Od 14 maj 2018 do 17 cze 2018

Adres i termin dostawy

Katowice, 80-758, Polska

Od 18 maj 2018 do 20 cze 2018