(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-26 13:27

Motocykl (Nr 2752852)

Motocykl

Marka i model:

Kawasaki Eliminator

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2672.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się względnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednakże tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Poznań, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Murcja, Hiszpania

Termin elastyczny