(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-12-06 12:31

Motocykl BMW K1200

(Nr 2203680)

Marka i model:

BMW K1200

Waga w kg (łączna):

260.00

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1515.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na względnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednak jedynie na pozór. Należycie przymocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

    Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

     Można zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Mediolan, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wejherowo, Polska

Termin elastyczny