Motocykl Boss Hoss 5,7 V8 (Nr 6037713)

Marka i model:

Boss Hoss

Waga w kg (łączna):

300

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1218.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brema, Bremerhaven

28 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Zarszyn

3 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się względnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - chociaż jedynie pozornie. Bezbłędnie przymocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.