(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-30 16:56

motocykl Ducati

(Nr 2647520)
motocykl Ducati

Marka i model:

Ducati Monster

Waga w kg (łączna):

210.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1424.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - chociaż tylko złudnie. Odpowiednio zamocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Bolonia, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

12 maj 2018