(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2015-05-08 21:09

Motocykl MZ TS250 1976r. z koszem stan bdb (Nr 274671)

Marka i model:

Mz TS 250

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [zł]:

400

Dystans: 588.70 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie pozornie. Prawidłowo umocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne będą 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi obiektami.

    Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

     Można zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Chełmno, 86-200, Dolne wymiary , 38

Od 13 maj 2015 do 20 maj 2015

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Strzyżów, 38-100, Żarnowa, 275

Od 16 maj 2015 do 21 maj 2015