(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-29 11:46

MOTOCYKL POLSKA-ANGLIA

(Nr 2642976)

Marka i model:

SUZUKI SV650s

Waga w kg (łączna):

160.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1360.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na całkiem niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Bezbłędnie zamocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, bowiem posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Międzyrzecz, 66-300, Polska

Od 30 kwi 2018 do 12 maj 2018

Adres i termin dostawy

Abingdon, OX14, Wielka Brytania

Od 14 maj 2018 do 20 maj 2018