(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-24 09:13

Motocykl Suzuki GSX-S (Nr 2743656)

Marka i model:

Suzuki GSX-S

Waga w kg (łączna):

220.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1421.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się dosyć trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko złudnie. Odpowiednio zamocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, gdyż mają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Rybnik, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Annecy, Francja

Termin elastyczny