(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

motocykl Yamaha R6 (Nr 4850198)

Marka i model:

Yamaha YZF R6

Waga w kg (łączna):

185.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1905.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Milton Keynes

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Krosno

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie pozornie. Dobrze zamocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.