(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-23 20:26

Motor (Nr 2409536)

Motor

Marka i model:

Cbr125

Waga w kg (łączna):

120.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 847.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to często wartościowe towary, które wydają się dosyć nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - wszakże jedynie złudnie. Bezbłędnie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez żadnej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

    Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

     Należy zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Esterwegen, 26897, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bydgoszcz, Polska

Termin elastyczny