(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Motor suzuki (Nr 7587885)

Motor suzuki
Waga
Sztuk
Motor suzuki
Długość
120 cm
100 kg
1
Łączna waga:
100 kg
Dystans
396 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Kalinowo

Od 22 mar 2021 do 28 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Cieszków

Od 22 mar 2021 do 31 mar 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się na ogół trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - jednakże tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie 2, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.