(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Motor Yamaha TDM 900 (Nr 2946312)

Motor Yamaha TDM 900

Marka i model:

Yamaha tdm 900

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1434.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Cambridgeshire, Cambridge

Od 14 lip 2018 do 21 lip 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Trzebiatów

Od 3 sie 2018 do 6 sie 2018


Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek jedynie złudnie. Odpowiednio zamocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko 2, bowiem mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.