(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Motorboat Candela Seven (*******) (Nr 5277550)

Motorboat Candela Seven (*******)

Długość [m]:

8

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

1800

Budżet zlecenia [€]:

600

Dystans: 347.00 km

Adres i termin nadania

Monako, Monaco, Monaco

6 lis 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Como

7 lis 2019


Transport łodzi motorowych

Przewóz łodzi motorowych

Koszt transportu łodzi motorowej uzależniony jest zwykle od wymiaru i wagi łodzi, a także od długości trasy jaka jest do pokonania. Cena przewozu małej łodzi motorowej to 1,20 złotych za kilometr. Natomiast koszt transportu dużej łodzi motorowej lub dużego jachtu to blisko 2,50 do 3 zł/km. Koszt przewozu niewielkich, lekkich łodzi dla wędkarzy rozpoczyna się już od 0,30 zł/km. Dla porównania przewiezienie roweru wodnego to koszt niecałe 0,80 złotych za kilometr.

Przykładowo, przetransportowanie łodzi o ciężarze całkowitym 200 kg na trasie z Olsztyna do Jasła (552 km) kosztował 649 złotych, zatem 1,20 zł/km. Za transport łodzi o wadze 350 kilogramów na odcinku Gassy (woj. mazowieckie) – Olsztyn (236 kilometry) kosztował 550 złotych, zatem 2,30 złotych za kilometr.

Przy przewozie jachtu o wadze aż 700 kilogramów na trasie Bourne (Wielka Brytania) – Nowa Sól (1462 kilometry) zapłacono 2000 zł, czyli zaledwie 1,40 zł/km.

Nim wycenimy transport łodzi warto upewnić się, czy wymiary podane przez producenta to faktyczne wielkości łodzi. Długość liczymy od środka rufy do końca dziobu, za to szerokość wskazuje punt, w jakim łódź z silnikiem jest najszersza.

Formalności

W trakcie transportu łodzi doradza się wybór mało uczęszczanych tras jak i również unikanie godzin o najwyższym natężeniu ruchu. Masa łodzi i lawety nie powinna być większa niż 3,5 tony, gdy się tak stanie, wówczas firmę transportową obowiązuje dysponowanie systemem ViaTOLL. W przypadku, gdy łódź będzie transportowana drogą morską, konieczne jest posiadanie papierów upoważniających do pływania. Należy poinformować firmę transportową, czy łajba posiada ubezpieczenie, jak również czy dostępne są w łodzi środki ratunkowe i narzędzia nawigacyjne.