(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Motorboot (Nr 4922754)

Długość [m]:

11

Szerokość [m]:

3.40

Wysokość [m]:

3.7

Waga w kg (łączna):

6000.00

Dystans: 3377.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

30 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Łotwa, Łotwa, Salaspils

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod frazą „łodzie” mieści się szerokie pasmo różnego rodzaju łajb pływających. Zaczynając od mniejszych, jak: kajaki, motorówki, po przez większe, takie jak: jachty. Przy przewozie łodzi motorowych, w szczególności tych mających większe gabaryty, istotną kwestią jest ich ciężar. Firma transportowa, która zdecyduje się na taki transport łodzi, musi zdawać sobie sprawę z faktu czy ciężar przewyższy 3,5 tony. W momencie, kiedy dojdzie do przekroczenia 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL przez co przewoźnik musi posiadać w pojeździe aparaturę typu: viaBox.

Przy transporcie łodzi - nie zwracając uwagi na jej rodzaj - wskazane jest uprzątnąć jak największą ilość rzeczy ruchomych, a te których nie można usunąć przymocować tak, aby się nie przemieszczały. Dobrze jest posiadać świadomość, że przedmioty luźne potrafią zniszczyć jacht w pewnym stopniu.

Koszt przewozu motorówki czy też jachtu przede wszystkim uzależniony jest od wagi, gabarytów i odcinka do pokonania. Gdy samemu nie możemy przetransportować łajbę, zalecamy użycie giełdy transportowej Clicktrans. Trzeba w kategorii: „Łodzie” wystawić za darmo ofertę, a w parę sekund wieść dotrze do wielu setek firm transportowych, które przeanalizują zgłoszony ładunek oraz wysuną swoje wyceny. Dzięki temu na jednej platformie posiada się dostęp do wielu ofert różnych firm przewozowych. Czym skrupulatniej jest opisany ładunek, tym bardziej dopasowana będzie wycena takiego przewozu.

Na przykład, koszt dla kajaka znajduje się w przedziale 0,3-0,5 zł/km. Cena łodzi motorowej śr. rozmiaru, zazwyczaj zaczyna się od 1,2 zł/km, a cena sporego jachtu - to zwykle widełki od 2,5 do 3 zł/km.