(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-28 17:29

Motorcycle

(Nr 2328516)
Motorcycle

Marka i model:

Honda magna

Waga w kg (łączna):

500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1036.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na ogólnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie pozornie. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

     Można zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Aberdeen, AB11 5NP, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

West Taphouse, PL14 6HH, Wielka Brytania

Termin elastyczny