(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-30 15:52

motorcycle

(Nr 2647248)
motorcycle

Marka i model:

Yamaha R1

Waga w kg (łączna):

180.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 454.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na ogólnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - wszakże jedynie pozornie. Poprawnie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Caen, 14000, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Penarth, CF64, Wielka Brytania

Termin elastyczny