(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2016-12-01 19:11

Motorcycle shipment

(Nr 1484812)
Motorcycle shipment

Marka i model:

Liberta

Waga w kg:

150.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 740.80 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie na pozór. Właściwie umocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie 2, gdyż posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Germany, Hamburg, 20099, Bülaustrasse, 6

Od 1 gru 2016 do 14 gru 2016

Adres i termin dostawy

United States, Travelers Rest, 29690, Panther mountain Road, 501

Od 14 gru 2016 do 8 sty 2017