(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-27 12:56

Motorower

(Nr 2637912)
Motorower

Marka i model:

Zipp pro 50

Waga w kg (łączna):

80.00

Budżet zlecenia [zł]:

200

Dystans: 153.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednak tylko złudnie. Należycie przymocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Ełk, 19-300, Polska

28 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Olsztynek, 10-041, Polska

28 kwi 2018