Motorowka 1 lub 2szt, załadunek dźwigiem 6x2,20m i 4x1,80mm (Nr 5426202)

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2.20

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

900.00

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Dystans: 1198.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Vaud, Lausanne

Od 9 gru 2019 do 23 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 9 gru 2019 do 23 gru 2019


Transport jachtów

Transport łodzi żaglowej

Gdy potrzebujemy uzyskać dokładną wycenę za przewóz jachtu, należy podać gabaryty i ciężar łodzi. Takie dane można uzyskać od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki wymierza się zaczynając od krańca dziobu do środka rufy, za to wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części jachtu, za to szerokość mierzy się w najszerszym miejscu łodzi. Rozeznanie się w wymiarach jachtu ułatwi firmom transportowym dobrać odpowiednią przyczepę oraz spełnić obowiązujące wymogi nakładane przepisami drogowymi.

W sytuacji, kiedy całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, które komunikuje się z antenami usytuowanymi na bramownicach. Ciężar żaglówki wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnym ciężarze żaglówki jest istotna dla firmy transportowej. Łódź żaglowa powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim będzie transportowana (przykładowo z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Przed transportem jachtu, należy wyjąć jak najwięcej ekwipunku i pozostawić tylko te, jakie są konieczne na pokładzie. Wszelkie rzeczy, jakie zostały zostawione na łodzi żaglowej powinny być ochronione i unieruchomione. Żagle łodzi żaglowej powinny być zdjęte i zabezpieczone, urządzenia elektroniczne wyłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Koszt przewozu jachtu
Koszty przewozu jachtu związane są zazwyczaj od rozmiarów i wagi łodzi żaglowej, a także od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny przewozu niewielkich żaglówek zaczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za transport dużych jachtów wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Przykładowo, za transport jachtu z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Za transport żaglówki na odcinku uiszczono kwotę 2690 złotych.