(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-06-23 14:32

Motorrad (Nr 2876352)

Motorrad

Marka i model:

Honda Varadero

Waga w kg (łączna):

230.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2664.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się całkiem niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże tylko na pozór. Odpowiednio umocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Korbach

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Portugalia, Faro District, Lagos

21 wrz 2018