Motorrad (Nr 5706134)

Motorrad

Marka i model:

MV Agusta Brutale 1000 RR (BJ 2020)

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1150.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Norderstedt

28 sie 2020

Adres i termin dostawy

Austria, Karyntia, Pörtschach Am Wörthersee

31 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na całkiem nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - jednakże jedynie pozornie. Należycie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.