(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-24 22:11

Motorrad (Enduro, 160kg) (Nr 2747568)

Motorrad (Enduro, 160kg)

Marka i model:

Honda XR650R

Waga w kg (łączna):

160.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się dosyć niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże tylko pozornie. Odpowiednio umocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Αττικής, Atenas

17 sie 2018