(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Motorradtransport von Österreich (Graz) nach Spanien (Barcelona) (Nr 5575847)

Motorradtransport von Österreich (Graz) nach Spanien (Barcelona)

Marka i model:

Vespa PX

Waga w kg (łączna):

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

4

Dystans: 1647.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Styria, Graz

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

29 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - jednak tylko złudnie. Prawidłowo umocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.