(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Motorsailer Danish Rose 31' (Nr 6046152)

Długość [m]:

9.44

Szerokość [m]:

3.25

Wysokość [m]:

4.2

Waga w kg (łączna):

10000

Budżet zlecenia [€]:

8000

Dystans: 2113.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Apulia, Bari

Od 18 maj 2020 do 20 maj 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Kilonia

Termin elastyczny


Transport jachtów

Transportowanie łodzi żaglowej

Żeby zdobyć najlepszą wycenę za przewóz jachtu, trzeba podać wielkość i ciężar łodzi. Takie dane można dostać od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej mierzy się od końca dziobu, aż do środkowej części rufy, zaś wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, a szerokość mierzy się w najszerszym miejscu łodzi. Zorientowanie się w wymiarach łodzi żaglowej ułatwi firmom transportowym dopasować właściwą naczepę i spełnić formalne wymogi nakładane przez przepisy drogowe.

W przypadku, gdy całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z antenami usytuowanymi na bramownicach. Waga łodzi żaglowej wraz z transportującym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnym ciężarze żaglówki jest niezbędna dla przewoźnika. Łódź żaglowa powinna być ważona w takim samym stanie, w którym jest transportowana (przykładowo z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Przed transportem jachtu, warto wyjąć wszystkie niepotrzebne rzeczy i pozostawić wyłącznie te, które są niezbędne na łodzi. Wszystkie rzeczy, które pozostały na żaglówce powinny zostać ochronione i przymocowane. Żagle żaglówki powinny zostać zdjęte i zwinięte, urządzenia elektroniczne wyłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena przewozu łodzi żaglowej
Ceny transportu jachtu uzależnione są na ogół od wielkości i wagi jachtu, jak również od długości trasy między załadunkiem, a rozładunkiem. Koszty przewozu niedużych żaglówek zaczynają się od 1,2 zł/km. Za transport dużych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Na przykład, za przewóz jachtu z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Za transport jachtu na odcinku z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 złotych.