(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Motoryacht Nor Star AS Agder 950 (Nr 6323747)

Długość [m]:

9.50

Szerokość [m]:

3.30

Wysokość [m]:

3.30

Waga w kg (łączna):

4000

Budżet zlecenia [€]:

1000

Dystans: 243.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Brunsbüttel

Od 10 wrz 2020 do 11 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Seelze

Od 14 wrz 2020 do 15 wrz 2020


Transport jachtów

Przewożenie łodzi żaglowej

Żeby dostać dokładną wycenę za przewóz łodzi żaglowej, należy podać gabaryty i ciężar łodzi. Takie dane można zdobyć od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki wymierza się od końca dziobu do środkowej części rufy, za to wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, a szerokość wymierza się w najszerszym miejscu łodzi. Znajomość wymiarów łodzi żaglowej pomoże przewoźnikom dopasować odpowiednią przyczepę oraz spełnić obowiązujące wymogi dyktowane przez przepisy drogowe.

W przypadku, gdy całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami usytuowanymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnej wadze jachtu jest bardzo ważna dla przewoźnika. Łódź powinna być ważona w identycznym stanie, w którym będzie odbywał się jej transport (czyli np. z umeblowaniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport żaglówki, warto wyjąć wszystkie niepotrzebne rzeczy i pozostawić tylko te, które są konieczne na łajbie. Wszelkie rzeczy, jakie zostały zostawione na żaglówce powinny zostać osłonięte i unieruchomione. Żagle łodzi żaglowej powinny zostać usunięte z masztu i zwinięte, urządzenia elektroniczne wyłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena transportu jachtu
Ceny transportu łodzi żaglowej związane są głównie od rozmiarów i wagi żaglówki, a także od odcinka pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny przewozu niedużych jachtów zaczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za przewóz dużych jachtów wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za transport żaglówki z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Przy przewozie żaglówki na odcinku uiszczono kwotę 2690 złotych.