(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Motorynka (Nr 6879623)

Waga Sztuk
Motorynka
Długość
120 cm
30 kg
1
Łączna waga: 30 kg
Dystans 455 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Tychowo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Łosiów

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na względnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - jednak tylko na pozór. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.