(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mountain bike (Nr 7579299)

Mountain bike
Waga
Sztuk
Mountain bike
15 kg
1
Łączna waga:
15 kg
Dystans
1907 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Dania, Region Syddanmark, Odense

30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, Clydebank

1 maj 2021


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Opcję na transport rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które podarowują rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, gdy transportujemy nowy rower trzeba pozostawić go w oryginalnym pakunku. Kiedy chcemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się osadzić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego kartonu lub zakupić stosowny karton w sklepie remontowym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu trzeba odkręcić i ściągnąć wszystkie ruchome części – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu dobrze będzie osadzić w odrębnych, małych kartonach lub zabezpieczyć fragmentami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby czy też przerzutki należy zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w kartonie opłaca się osłonić gazetami bądź folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o doręczenie tworzyw ochraniających jednoślad.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich gabarytów, a również terminu realizacji transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało średnio 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.