Mountain bike (Nr 8007948)

Mountain bike
Waga
Sztuk
Mountain bike
13 kg
1
Łączna waga:
13 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Kalifornia, Sf

Od 20 sty 2022 do 31 mar 2022

Adres i termin dostawy

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których pragniemy wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Opcję na transport dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, jak przewozimy nowy rower trzeba pozostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy chcemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ułożyć go w opakowaniu po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego opakowania lub kupić właściwy karton w markecie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle warto odkręcić oraz zdjąć wszystkie ruszające się części – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy roweru warto umieścić w odrębnych, małych pudełkach lub zabezpieczyć wycinkami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa cm grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu warto osłonić gazetami albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zamówić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o doręczenie tworzyw ochraniających przesyłkę.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a także terminu realizacji przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy średnio 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.