Mountain bike x 4 (Nr 8022057)

Mountain bike x 4
Waga
Sztuk
Mountain bike
15 kg
4
Łączna waga:
60 kg
Dystans
2007 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Irlandia, Dublin, Dublin

Od 9 maj 2022 do 14 maj 2022

Adres i termin dostawy

Włochy, Trydent-Górna Adyga, Trento

Od 18 maj 2022 do 27 maj 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Opcję na transport jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, jak transportujemy nowiutki rower trzeba pozostawić go w oryginalnym pakunku. Gdy potrzebujemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak dobrze będzie ulokować go w kartonie po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego kartonu czy też kupić pasujący karton w supermarkecie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu trzeba odkręcić i ściągnąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione elementy jednośladu warto ulokować w oddzielnych, mniejszych pudełkach bądź zabezpieczyć fragmentami tektury i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa cm grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby czy też przerzutki wypadałoby zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w opakowaniu trzeba zabezpieczyć gazetami lub folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli postanowimy zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o doręczenie tworzyw osłaniających jednoślad.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich wielkości, a również terminu wykonania przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 zł. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.