Mountainbike (Nr 5644951)

Waga w kg (łączna):

14.00

Dystans: 4108.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas De Gran Canaria

Od 30 sty 2020 do 31 sty 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Kilonia

Od 21 lut 2020 do 28 lut 2020


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Opcję na przewóz rowerów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które podarowują rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy transportujemy nowy rower warto pozostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy chcemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak warto ulokować go w pudle po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego kartonu czy też zakupić odpowiedni karton w supermarkecie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie , należy zdemontować i ściągnąć wszystkie ruszające się części – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu warto umieścić w odrębnych, mniejszych pudełkach bądź zabezpieczyć kawałkami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące fragmenty , przykładowo jak śruby albo przerzutki warto osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w opakowaniu należy osłonić gazetami albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zamówić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dostarczenie materiałów ochraniających paczkę.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a także daty realizacji przewozu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało średnio 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.