MOUNTBIKE x 3 (Nr 7680649)

MOUNTBIKE x 3
Waga
Sztuk
MOUNTBIKE
15 kg
3
Łączna waga:
45 kg
Dystans
1734 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Oxfordshire, Watchfield

Od 19 lip 2021 do 22 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, Valladolid

Od 27 lip 2021 do 30 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które dają rower jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowiusieńki rower trzeba zostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się osadzić go w pudle po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego pudła albo kupić stosowny karton w markecie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie trzeba zdemontować i usunąć wszelkie ruszające się części – pedały, dzwonek, czasomierz. Powyższe elementy roweru przydałoby się ulokować w odrębnych, małych pudełkach albo zabezpieczyć kawałkami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące elementy takie jak śruby lub przerzutki wypadałoby osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu trzeba zabezpieczyć papierem ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli postanowimy zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie surowców chroniących rower.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich gabarytów, a również terminu realizacji transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 PLN. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.