(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mover 4 habitaciones (Nr 5362430)

Mover 4 habitaciones

Waga w kg (łączna):

100

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Dystans: 255.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 27 lis 2019 do 1 gru 2019


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie zawiłym i czasochłonnym procesem, ale kiedy poprawnie ją obmyślimy, powinna przejść bez większych komplikacji.

            Na początek należy zrobić eliminację posiadanych mebli. Gdy czegoś od dawna nie używamy lub jeżeli jest uszkodzone, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przetransportować z miejsca na miejsce. Do pakowania wszystkich mebli nadadzą się solidne pudła, które można kupić lub zapytać o nie w pobliskim sklepie, który przeważnie wyrzuciłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz pudeł, warto wziąć worki na śmieci. Nie zapomnijmy, aby równo porozkładać ciężar, przykładowo porozdzielać książki na parę kartonów, żeby nietrudno było je przenieść. Podpisanie każdego kartonu ułatwi przy rozpakowywaniu mebli i urządzaniu się w nowym miejscu. Spore meble należy rozkręcić, aby zapobiec zniszczeniom, co ułatwi pracę przewoźnikowi. Kiedy mamy materiały chroniące, np. jak folię bąbelkową, spróbujmy opakować bardziej wrażliwe meble, a gdy nie mamy folii, wówczas warto wykorzystać koce, prześcieradła i zakleić normalną taśmę klejącą. Podczas gdy niepokaźne rzeczy zawińmy w papier lub ręczniki nim umieścimy w kartonie.

            Zamawiając transport należy poinformować firmę transportową o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i rozładunku, obecność windy, czy też utrudnienia w dojeździe pod budynek. Dodatkowo należy poinformować, jeżeli pojawiają się wyjątkowe zasady odnoszące się do konkretnych rzeczy.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można otrzymać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której wiele specjalistycznych przewoźników składa swoje usługi w sferze transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku i zabezpieczenie twojego majątku.