(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

MP3 piaggio (Nr 5353546)

MP3 piaggio

Marka i model:

Piaggio MP3

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3449.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Exeter

25 lis 2019

Adres i termin dostawy

Grecja, Grecja, Ateny

Od 7 gru 2019 do 7 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się na ogół trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże tylko pozornie. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.