(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mulcher (Nr 5774935)

Mulcher

Marka i model:

Humus sp 220

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

1000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 469.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Rosdorf

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Ehingen (Donau)

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz pojazdów rolniczych często bywa transportem o dużych gabarytach. Do urządzeń rolniczych klasyfikujemy kombajny, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Wielkoformatowe pojazdy uprawne bywają pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie są uprawnione zwyczajnie przemieszczać się po jezdniach, bowiem ich wymiar przerasta dozwolone gabaryty zakładane przez przepisy w kraju jak także w Europie. Problem powodować może także nacisk osi pojazdów uprawnych, jaki przerasta zasady dozwolone dla większości szos.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych niejednokrotnie używa się naczepy rodzaju semi i tele. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów uprawnych powinni posiadać należycie dopasowanymi lawetami, jakie są w stanie przetransportować maszyny uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo mieć właściwe uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, gdy pojazd przerasta możliwe zasady wielkością lub wagą, potrzebne jest uzyskanie specjalnego zezwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt przewozu maszyn uprawnych

Cena przewozu pojazdu rolniczego jest zależna od wymiarów, ciężaru i sprawności urządzenia. Na wycenę transportu wpływa dodatkowo odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Ważnym czynnikiem może być również czas przewozu.