(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

MV AGUSTA BURTALE (Nr 5973354)

MV AGUSTA BURTALE

Marka i model:

MV AGUSTA BRUTALE

Waga w kg (łączna):

183

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2045.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

Od 21 sie 2020 do 11 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, Pontevedra

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.