(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mz 150 (Nr 5470456)

Mz 150

Marka i model:

Mz 150

Waga w kg (łączna):

130

Liczba sztuk:

1

Dystans: 444.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Inowrocław

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Nisko

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się względnie niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - jednakże tylko na pozór. Odpowiednio przymocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie 2, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.