(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mz 250 ts (Nr 4437201)

Marka i model:

Mz ts 250

Waga w kg (łączna):

160.00

Dystans: 281.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Biała Rawska

Od 27 maj 2019 do 2 cze 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Biała Piska

Od 3 cze 2019 do 7 cze 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne towary, które wyglądają na dość ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże tylko na pozór. Należycie umocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, bowiem mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.